NK

 

 

Knihy, jejichž vydání ohlásili nakladatelé
agenturám ISBN/ISMN a CIP

Následující stránky jsou elektronickou podobou tištěného čtrnáctideníku "O.K. - Ohlášené knihy".
Soupisy jsou uspořádány abecedně podle nakladatelů.

Období:

30.1. - 12.2.2004

ISBN/ISMN

CIP

16.1. - 29.1.2004

ISBN/ISMN

CIP

3.1. - 15.1.2004

ISBN/ISMN

CIP

12.12.2003 - 2.1.2004

ISBN/ISMN

CIP

28.11. - 11.12.2003

ISBN/ISMN

CIP

Záznamy dodávají Národní agentura ISBN v ČR a Národní agentura ISMN v ČR. Národní agentuře ISBN a Národní agentuře ISMN v ČR hlásí nakladatelé tituly dokumentů připravených k vydání, kterým přidělili mezinárodní standardní číslo knihy - ISBN (International Standard Book Number) nebo hudebniny - ISMN (International Standard Music Number).

Agentura CIP shromažďuje korekturní obtahy dokumentů již připravených k vydání. Na základě zapůjčeného obtahu, případně jiného materiálu poskytujícího rovnocenné informace o publikaci, vyhotoví agentura do 48 hodin katalogizační záznam obsahující kromě bibliografických údajů jmenného popisu (údaje o autorech, názvu, vydání, nakladateli, tiskárně, rozsahu, případně edici) i údaje věcného popisu (vybrané znaky MDT, předmětová hesla). Katalogizační záznam dostává nakladatel zdarma, jeho vytištěním v dokumentu se pak připojuje k řadě renomovaných zahraničních nakladatelů, u nichž je tato praxe zcela běžná. Záznamy CIP tvoří, vzhledem k odlišnému způsobu zpracování, náplň samostatné části periodika.

Zájemci o složitější vyhledávání (podle autorů, názvů, ISBN/ISMN apod.) mohou použít báze Ohlášené knihy nebo NKC.

Záznamy, v nichž Národní agentura ISBN měnila pole 010 - soubory podle data exportu


27.3.2003 isbn@nkp.cz                                                                                Na hlavní stranu | Zpět na Katalogy a databáze